Relacja z konferencji w Marsylii: 23e édition du Congrès de Pneumologie de Langue Française (CPLF)

W dniach 25-27 stycznia 2019 roku miałyśmy okazję uczestniczyć w konferencji CPLF. Jest to największa konferencja francuskojezyczna na świecie. W Marsylii spotkali się przedstawiciele towarzystw pulmonologów mówiacych po francusku z różnych zakątków świata, a wśród nich również sześcioosobowa grupa z Polski, członków SPFP.

Przez trzy dni uczestniczyliśmy w wykładach dotyczących różnych dziedzin pulmonologii. Wszystkie wykłady były na najwyższym poziomie. Wykładowcy dbali o praktyczny aspekt wykładów, zaś aktualna wiedza przekazana była w sposób bardzo przystępny – nasze szczególne uznanie zdobyły warsztaty i quizy. Na konferencji nauczyć się można było m.in podstaw usg płuc, poćwiczyć umiejętności interpretacji zdjęć rentegenowskich oraz tomografii komputerowej pod okiem doświadczonych radiologow.

Jesteśmy pod wrażeniem perfekcyjnej organizacji, doboru tematyki i kompetencji wykładowców. Konferencja CPLF jest odpowiednia zarówno dla medyków początkujących w dziedzinie pulmonologii, jak i doświadczonych lekarzy. Bardzo dziękujemy za możliwość uczestniczenia w tym wydarzeniu.

Stypendystki l’EFP, SPFP: Małgorzata, Aleksandra i Agata

Translate »