Kolejna edycja Warsztatów USG klatki piersiowej G-ECHO Pologne, 17 czerwca 2023 roku, Poznań – rejestracja otwarta

Serdecznie zapraszamy na kolejną edycję Warsztatów USG klatki piersiowej G-ECHO Pologne.

Warsztaty odbędą się 17 czerwca 2023 r. (sobota) w Centrum Symulacji Medycznej UMP w Poznaniu, ich celem jest nauka zasad obrazowania płuc przy pomocy ultrasonografii, opracowanych przez G-ECHO (https://gecho.fr/). 

Kurs kierowany jest do pediatrów, lekarzy rodzinnych/POZ, internistów i pulmonologów, zwłaszcza bez wcześniejszego doświadczenia w wykonywaniu badań USG klatki piersiowej. Szkolenie jest zgodne z sylabusem European Respiratory Society/ERS. Wykładowcami będą lekarze z grupy G-ECHO Pologne SPFP (https://pneumologie-polfra.pl/) oraz ekspert grupy G-ECHO z Francji, pediatra-pulmonolog, dr Céline Delestrain z Ośrodka Chorób Rzadkich Układu Oddechowego Szpitala CHI Créteil pod Paryżem.

Językiem wykładowym Warsztatów jest język polski, wykład Eksperta będzie tłumaczony konsekutywnie z języka francuskiego.

W programie sesja wykładowa i warsztaty praktyczne w grupach 5 lekarzy, będziemy badać pacjentów zdrowych oraz z chorobami układu oddechowego – dorosłych i dzieci. Udział w kursie daje możliwość dostępu do platformy edukacyjnej G-ECHO oraz – po zdaniu egzaminu online i udokumentowaniu badań – również uzyskanie certyfikatu.

Patronat honorowy nad warsztatami objął J.M. Rektor Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu, prof. dr hab. n. med. Andrzej Tykarski.

Koszt szkolenia wynosi 700 zł, płatne przelewem na konto SPFP do 31.05.2023 (tytuł – kurs USG Poznań 17.06.2023, imię i nazwisko). Przewidziano 30 miejsc.

Stowarzyszenie Pneumologie France Pologne

05-092 Dąbrowa gm. Łomianki

ul. Zachodnia 65

Nr konta: 10 1090 1014 0000 0001 3726 5908

Formularz rejestracyjny: https://tinyurl.com/kursusgpoznan2023

Programhttps://tinyurl.com/y893h2zx

Serdecznie zapraszamy, w imieniu organizatorów

dr n. med. Marcin Mikoś

Translate »